poniedziałek, 9 marca 2020

W oczekiwaniu na Wiosnę .

Dzień dobry :)))

Tak.. tak , w oczekiwaniu na Wiosnę postanowiłam sprawić sobie kwiatowe zakładki. Zawsze to milej czas z książką płynie, jak od czasu do czasu człowiek oko zawiesi na pogodnej zakładce:) 
Do tej pory używałam jednej i tej samej zakładki darowanej przez przyjaciółkę. Zakładka jest haftowana, z piękną sentencją i cudnymi krzyżykami. W obawie przed całkowitym zniszczeniem, mój "talizman" schowałam w bezpieczne miejsce ...w końcu to bardzo sentymentalna sprawa taka zakładka od bliskiej osóbki , prawda? :) 
Ciekawa jestem czy też tak macie? ...że rzeczy lub prezencki (bez wielkiej wartości finansowej) ale darowane przez bliskie sercu  osoby, są dla Was najdroższe na świecie ?
 Mam nadzieję, że tak, bo inaczej to się okaże, że tylko ja jestem taka przysłowiowa "Grażyna" co to nad wszystkim się wzrusza i bawi się w różne zbieractwo :D
***
Jedna z moich kwiatowych zakładek wystroiła się w niebieskie dzwoneczki :) Na drugiej panoszy się stokrotka z biedronką i napis który jest jak rozkaz! ...UŚMIECH :)))
 Plecki zakładek podkleiłam kolorowym filcem, dodałam sznureczki i koraliki :) 
***
Tak bardzo wyglądam już Pani Wiosny, że prawie codziennie zaglądam do ogrodu. Dwa dni mnie tam nie było, a tu proszę jakie ślicznoty w słonku skąpane się pojawiły !
Krokusiki jak malowane w pięknym lilowym kolorku :)))   
 I drzewa magnolii, całe pączkami obsypane ! Już nie mogę się doczekać kiedy te tajemne piękne i za razem dziwne krzewy zakwitną :)))
 Magnolie to dla mnie naprawdę dziwne rośliny, na początku całe kwieciem obsypane, ale listków brak. Jak piękne kwiaty przekwitną, wtedy dopiero zielono miii....listki się pojawiają :)
Tak bardzo jestem nimi zachwycona, że w moim ogrodzie jest pięć dużych drzew. Mają już ze dwadzieścia kilka lat i kwiaty w odcieniach od bladego różu do koloru fuksji :)
  
Kochane to już koniec na dzisiaj, żegnam się z Wami cieplutko i odrobinę wiosny zostawiam:)
Dziękuję pięknie za wizyty i dobre słowo, biegnę teraz podziwiać Wasze prace :)

Buziaki :*

Ania.